Zagnieżdżenie zarodka – czy jest to proces, który można przyspieszyć?

  Każda kobieta, która wyczekuje poczęcia, o niczym nie marzy silniej niż o szybkim zagnieżdżeniu się zarodka. Od tej chwili może przecież z całą swoją matczyną troską dbać o to, aby mógł on w jak najlepszych warunkach rozwijać się. Czy można tę chwilę przyspieszyć?

  Zdaniem ekspertów z pewnością można zrobić wszystko, aby momentu poczęcia niepotrzebnie nie opóźnić. Co może przyspieszyć rodzicielstwo? Na pewno warto zadbać o doskonałą kondycję swojego organizmu oraz partnera poprzez odpowiednią dietę, suplementację (rekomendowany specyfik to Inofolic). Więcej niż wskazana jest także dokładna obserwacja dni płodnych. Przy braku medycznych powodów powinno to wystarczyć, aby starania o dziecko zakończyło się sukcesem.

  Co wskazuje na to, że doszło do wymarzonego zagnieżdżenia się zarodka?

  Implantacja (zagnieżdżenie się) następuje zazwyczaj między 6. a 12. dniem prawidłowo rozwijającego się zarodka. Niektóre przyszłe mamy nie odczuwają tego procesu w żaden, najmniejszy nawet sposób. Zdarza się jednak, że zagnieżdżeniu towarzyszy drobne plamienie z dróg rodnych, określane mianem plamienia implantacyjnego. Oczywiście, pojawia się ono wyłącznie w tych przypadkach, kiedy podczas zagnieżdżania się dochodzi do lekkiego uszkodzenia bardzo ukrwionej wewnętrznej ściany macicy.

  Czym charakteryzuje się plamienie świadczące o zagnieżdżeniu się zarodka?

  • Plamienie implantacyjne jest znacznie bardziej delikatne od krwawienia tradycyjnego zazwyczaj nie towarzyszą mu także dolegliwości bólowe, choć w niektórych przypadkach mogą być odczuwalne delikatne skurcze macicy.
  • Podczas plamienia nie pojawiają się skrzepy.
  • Trwa znacznie krócej, bo zazwyczaj maksymalnie do 3 dni.

  Jak zareagować, gdy pojawi się takie właśnie plamienie? Z pewnością przede wszystkim należy udać się do lekarza, który będzie mógł ostatecznie potwierdzić spełnienie marzeń o poczęciu dziecka.

   

  Kategoria: Aby zajść w ciążę, Płodność, Twoje zdrowie

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *