Wiedza niezbędna dla przyszłego taty

porady dla taty

  Planując poczęcie dziecka należy mieć świadomość, że rodzicielstwo wiąże się z poważnymi zmianami. Co powinien w swoim życiu zmienić, co wiedzieć, a w co powinien zaopatrzyć się przyszły tata?

  Co powinien zmienić przyszły tata?

  Przede wszystkim powinien zmienić swoją dietę na zdrową. Prócz suplementacji środkami poprawiającymi jakość nasienia (np. Inofolic) w jego jadłospisie pojawić się powinny ryby, warzywa, orzechy i pieczywo razowe. Planując posiłki warto mieć na uwadze to, żeby były one bogate w cynk, selen, karnitynę oraz witaminę E i A, które to mają wpływ na jakość spermy i ruchliwość plemników. Przyszły tata z tego względu mógłby przykładowo przekonać się do wątróbki, która jest szczególnie bogata w zawartość witaminy A oraz surówki z sałatki czerwonolistnej

  O czym przyszły tata powinien zapomnieć? Pomijając oczywistości takie jak używki, alkohol czy nikotynę warto dodać, że mężczyzna starający się o poczęcie dziecka powinien odstawić na półkę lubrykanty. Bo choć można spotkać się ze stwierdzeniem, że ułatwiają one dotarcie plemników, to w praktyce zaburzają pH pochwy skutecznie utrudniając zapłodnienie komórki jajowej.

  Co powinien wiedzieć przyszły tata?

  Zmiany hormonalne zachodzące w ciele przyszłej mamy mogą owocować huśtawkami nastrojów. Zmieniające się ciało i nie zawsze korzystne efekty uboczne ciąży, mogą powodować, że partnera będzie potrzebować wsparcia więcej niż zazwyczaj. Gdzie szukać niezbędnej wiedzy? Bardzo pouczające okazują się zazwyczaj zajęcia prowadzone w szkole rodzenia. I dotyczy to nie tylko kwestii związanych z samym porodem. Przede wszystkim jest to okazja do tego, aby spotkać się z innymi mężczyznami spodziewającymi się dziecka. Ich punkt widzenia, wnioski, spostrzeżenia mogą okazać się cenne i dodać otuchy.

  W co powinien zaopatrzyć się przyszły tata?

  Lista zakupów przyszłych rodziców może być niezwykle długa. Co jest jednak najpotrzebniejsze i bez czego pierwsze dni z noworodkiem będą trudne?

  • ubranko dla dziecka na powrót do domu, łącznie z czapeczką i kocykiem
  • fotelik dla dziecka, montowany tyłem do kierunku jazdy
  • pieluszki dla noworodków
  • krem dl niemowląt
  • chusteczki do wycierania
  • wazelina
  • laktator
  • ewentualnie mleko dla niemowląt
  Kategoria: Styl życia, Ty i partner, Zdrowie partnera

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *