Suplementy diety w ciąży – jak przyjmować, aby działały najlepiej

  O tym, jak ważna jest suplementacja preparatami zawierającymi m.in. inozytol i kwas foliowy w trakcie ciąży oraz podczas starania się o poczęcie, większość przyszłych rodziców wie. Ale, czy wiedzą, w jaki sposób przyjmować te preparaty, aby ich działanie było najsilniejsze?

  Przyjmowanie suplementów diety zawierających wszystkie najbardziej pożądane składniki, to ledwie połowa sukcesu. Bo nawet najlepszy z preparatów (np. Inofolic), przyjmowany w sposób niewłaściwy, nie zadziała tak, jakby mógł. Jakie są zatem najważniejsze zasady właściwej suplementacji?

  • Przyjmowanie suplementów powinno być odpowiednio wcześniej zaplanowane. Dlaczego? Obecne w suplementach diety inozytol oraz kwas foliowy potrzebują czasu, aby móc realnie oddziaływać na organizm przyszłej mamy i przyszłego taty. Najlepiej zatem zacząć przyjmować je przynajmniej na trzy miesiące przed rozpoczęciem starania się o dziecko.
  • Suplementy diety nie są antybiotykami, które należy bezwzględnie przyjmować o stałych porach, ale… część lekarzy związanych ze środowiskiem ginekologicznym zaleca, aby suplementy także przyjmować w zbliżonych godzinach. Łatwiej wtedy o utrzymanie w organizmie stałego poziomu potrzebnych substancji.
  • Są witaminy, które należy przyjmować w trakcie posiłków, gdyż rozpuszczają się wyłącznie w tłuszczach. W przypadku suplementów diety stworzonych dla przyszłych rodziców w zasadzie nie ma to większego znaczenia, ale zaleca się, aby były przyjmowane w towarzystwie niezbyt obfitego posiłku. To ułatwia ich wchłanianie się.
  • Suplementy diety należy przyjmować regularnie. Tylko takie podejście gwarantuje, że będą mogły naprawdę zadziałać i sprawić, że marzenie o rodzicielstwie wreszcie się spełni.
  • Uwaga –  bardzo ważna jest dawka. Nie należy jej przekraczać. Z pewnością nie zwiększy to ich pozytywnego działania, a jedynie może wywołać niekoniecznie przyjemne efekty uboczne. Dlatego właśnie nigdy nie należy pozbywać się instrukcji z wewnątrz pudełka, tylko mieć ją w łatwo dostępnym miejscu.

   

  Kategoria: Aby zajść w ciążę, Dieta w ciąży, Płodność, Styl życia, Twoje zdrowie

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *