Stymulowanie płodności – czy można to robić bez uciekania się do specjalistycznych zabiegów?

  Oczekiwanie na potomka, zwłaszcza, gdy trwa dłużej niż życzyliby sobie tego przyszli rodzice, może być bardzo trudnym czasem. Pojawiają się pytania, czy można zrobić cokolwiek, aby ten czas skrócić. Eksperci od płodności odpowiadają, że tak. Stymulowanie płodności to nie mit i nie oznacza jedynie specjalistycznych zabiegów.

  Samo sformułowanie stymulowanie płodności brzmi tak naukowo, że kojarzyć się może z wizytą w gabinecie ginekologicznym, zastrzykami, ewentualnie przyjmowaniem ogromnej ilości suplementów diety. Tymczasem równie skuteczne są metody naturalne, niewymagające wizyty u specjalisty. Co możesz zrobić, aby skrócić oczekiwanie na dzidziusia? Poznaj cztery naczelne zasady:

  • Zwiększ poziom kwasu foliowego w organizmie. To on jest najbardziej pożądanym składnikiem w diecie przyszłych mam, ale również i ojców. I choć kwas foliowy jest obecny także w składnikach naturalnych (warzywach i mięsie), dla przyspieszenia efektu najlepszym rozwiązaniem jest suplementacja zewnętrza. Oczywiście, w żadnym wypadku nie powinno odbywać się to na zasadzie przypadkowego wyboru. Należy zdecydować się na preparat zawierający możliwie najwyższy poziom kwasu foliowego, np. Inofolic.
  • Zwróć baczniejszą uwagę na codzienną dietę. Wyrzuć z niej wszystkie używki (np. kawa, papierosy, alkohol, mocna, czarna herbata czy tzw. energetyki), a zwiększ ilość posiłków bogatych w witaminy i niezbędne minerały oraz pierwiastki. Im mniej w diecie będzie gotowych półproduktów oraz produktów pochodzących z niewiadomego źródła, tym lepiej. Dla zapracowanych przyszłych rodziców nie będzie to najlepsza wiadomość, ale lepiej zrezygnować ze stołowania się na mieście, gdyż najzdrowsza jest kuchnia domowa.
  • Zapomnij o biernym trybie życia. Aktywność sportowa, najlepiej codzienna, jest więcej niż wskazana. Spacery, aerobik, nordic walking lub pilates – od rodzaju uprawianego sportu dalece ważniejsza jest jego regularność. Dlaczego? Tylko regularne ćwiczenia są w stanie w zauważalny sposób podnieść ogólną wydolność organizmu, a tym samym także na płodność.
  Kategoria: Aby zajść w ciążę, Płodność, Styl życia, Twoje zdrowie

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *