Najnowsze badania dają nadzieję kobietom po 35 roku życia – mają szansę zostać matkami!

  Do niedawna biologia i naukowe badania były dla bardziej dojrzałych kobiet bezwzględne. Większość medycznych publikacji permanentnie podkreślała dramatycznie malejącą płodność oraz zagrożenia prawidłowego donoszenia ciąży. Ale ostatnie raporty naukowe mówią zgoła co innego.

  Od kilkunastu lat widoczna jest zmiana, jeżeli chodzi o strukturę wiekową kobiet rodzących pierwsze dziecko. Wcześniej zdecydowany prym wiodły kobiety około dwudziestego roku życia, procent szczęśliwych mam w wieku powyżej trzydziestego piątego roku życia był niewielki. Dziś odsetek kobiet rodzących w starszym wieku jest większy. Wynika to nie tylko z rosnącej odpowiedzialności za świadome rodzicielstwo, lecz także z bardziej skutecznego leczenie niepłodności, coraz lepszych suplementów diety zalecanych w okresie starania się o dziecko (m.in. Inofolic) oraz bardziej skutecznych zabiegów in vitro.

  Ostanie doniesienia płynące z raportu American Society Reproductive Medicine „Age and Fertility, a Guide for Patients” przekonują, że na 100 starających się o dziecko zdrowych trzydziestolatek, aż jedna piąta zajdzie w ciążę podczas jednego cyklu. Pozostałe 80 procent może spokojnie starać się o poczęcie maluszka w kolejnych cyklach. W przypadku kobiet czterdziestoletnich pięć z grupy stu kobiet ma szanse zostać matką naturalnie, bez włączania procedur in vitro.

  Potwierdzeniem zmieniania się oblicza macierzyństwa jest aktualna sytuacja w Wielkiej Brytanii. Z najnowszych statystyk wynika, że więcej dzieci niż kobiety młode rodzą czterdziestolatki. W 2015 roku 15,2 dziecka na tysiąc urodzeń powiły matki w piątej dekadzie życia. W latach 90. wśród kobiet po czterdziestce matkami zostawało zaledwie pięć. Dziś aż 15, czyli trzy razy więcej. Czterdziestolatki są na Wyspach grupą, u której najszybciej przybywa dzieci – ten wzrost to już ponad 3,4% rocznie.

  Kategoria: Aby zajść w ciążę, Medyczne nowinki, Płodność

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *