Najlepszy suplement diety dla kobiety starającej się o dziecko – jak go rozpoznać?

  Na co zwracać uwagę kupując suplement diety dla przyszłej mamy? Jeśli planujesz zakup suplementu ułatwiającego zajście w ciążę, bardzo dokładnie czytaj skład i rekomendowane dawkowanie.

  Pośpiech przy wyborze suplementu diety dla przyszłej mamy jest co najmniej niewskazany.
  Lekarze są niemal jednoznaczni w tym, że wybierając suplement dla kobiety starającej się
  zajść w ciążę, trzeba wziąć pod uwagę cztery bardzo ważne kryteria.

  Po pierwsze warto brać pod uwagę suplementy zawierające myo- inozytol (tylko on ma potwierdzoną badaniami skuteczność), bez dodatku sztucznych konserwantów.

  Drugim kryterium jest obecność kwasu foliowego, który jest niezmiernie istotnym czynnikiem, warunkującym zdrowie dziecka, przebieg ciąży jak i zdrowie przyszłej mamy.

  Trzecim kryterium – nie zawsze, niestety, branym pod uwagę kryterium jest bardzo niepożądana obecność substancji dodatkowych, konserwantów, tj. maltodekstryny.

  Czwartym kryterium są wskazówki doświadczonego lekarza oraz skuteczność potwierdzona badaniami medycznymi.
  Aby jednak móc dokładnie określić, który z dostępnych na rynku suplementów diety jest najlepszy, niezbędne jest określenie ile myo- inozytolu i kwasu foliowego powinna przyjmować przyszła mama. Dopiero przy wyjaśnieniu, że skuteczna terapia inozytolem powinna wynosić około 4 mg dziennie, można rozpocząć analizę (zgodnie ze stanowiskiem PTG, luty 2014). Również kosztów. Trzeba także pamiętać, że  przyszła mama powinna przyjmować  0,4 mg kwasu foliowego dziennie na ok. 6 tygodni przed planowaną ciążą.

  Na rynku do tej pory dostępne były suplementy zawierające w 1 kapsułce 500 mg inozytolu. Oznacza to, że trzeba dziennie przyjąć około 8 kapsułek – aby dzienna dawka wyniosła 4 g. Przy założeniu, że cena takiego preparatu może wynieść średnio około 30 złotych za 45 kapsułek, koszt miesięcznej terapii może wynieść nawet około 150 zł.
  Jeśli jest to dodatkowo preparat pozbawiony kwasu foliowego, trudno mówić, aby tego typu suplementy zasługiwały na uwagę przyszłych mam. Niezbędne staje się bowiem dokupienie kolejnego preparatu – tym razem zawierającego kwas foliowy.

  Jakiego zatem suplementu diety szukać?

  Idealny suplement diety dla kobiet chcących zajść w ciążę zawiera co najmniej 2 g inozytolu. Te właśnie wytyczne spełnia INOFOLIC. Do zalet tego suplementu dodać należy to, że w skład wchodzą wyłącznie inozytol i kwas foliowy bez zbędnych dodatków i konserwantów, które mogą wpływać na biodostępność inozytolu. Nie zawiera GMO ani glutenu (źródłem inozytolu jest naturalny ekstrakt z kukurydzy). Jest też rekomendowany przez ekspertów PTG oraz od wielu lat dostępny dla pacjentek na całym świecie. INOFOLIC jako jedyny produkt z inozytolem na rynku polskim posiada wiele badań  medycznych potwierdzające jego skuteczność.

  Kategoria: Aby zajść w ciążę, Medyczne nowinki, Twoje zdrowie

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *