Myo-inozytol – nazwa, którą powinna znać każda przyszła mama

  Za tą nieco skomplikowaną nazwą kryje się suplement diety dedykowany kobietom starającym się o dziecko. Jest obecny w takim preparacie jak Inofolic, ale znaleźć go można również w popularnych produktach spożywczych. Co powinno zatem zagościć na talerzu przyszłej mamy?

  Wytyczne w kwestii diety przyszłych mam jak i kobiet będących już w ciąży w zasadzie są od lat niezmienne. Warzywa, mięso, owoce – możliwie jak najmniej za to najzdrowiej przetworzone. Czy to oznacza jakieś wymierne zmiany w codziennym menu kobiet?

  Warzywa, które będzie jeść przyszła mama (oraz kobieta w ciąży) powinny pochodzić z możliwie najlepszych (nieskażonych) upraw. To istotne, gdyż najwięcej mio-inozytolu znajduje się w surowych warzywach. Jego ilość sukcesywnie zmniejsza każda obróbka termiczna i dotyczy to – jak dowodzą specjaliści – nie tylko gotowania (czy to w parze, czy na wodzie), ale również mrożenia. Dlatego tak istotne jest źródło, z którego pochodzą warzywa. Warto przy tym pamiętać, że najbardziej bogate w mio-inozytol są ziarna, najmniej zaś w tek kwestii wartościowe są warzywa liściaste.

  Niemal analogiczne zasady obowiązują w kwestii mięsa. Niemal jest tutaj słowem zupełnie nieprzypadkowo użytym. Niezmiennie ważne jest bowiem to, skąd pochodzi wybrane mięso i czy nie zawiera zbyt dużej ilości niezdrowych środków konserwujących oraz w jakich warunkach było przechowywane. Zmiana polega na tym, że spożywanie surowego mięsa przez kobietę w ciąży jest bardzo przez lekarzy niewskazane. Mięso w diecie kobiety w ciąży powinno zostać poddane obróbce – najzdrowiej byłoby gdyby było oczywiście gotowane ewentualnie pieczone. Mięsa smażone nie dość, że są bogate w niezdrowe substancje, to do tego w znaczący sposób obciążają układ trawienny.

  Wśród owoców polecanych przyszłych mamom oraz kobietom chcącym począć maluszka prym wiodą cytrusy. To właśnie one zawierają najwyższy procent zawartości mioi-inozytolu. Szczególnie poleca się możliwie częste jedzenie melona Kantalupa. Obróbka? Możliwie najmniejsza.

  Co robić jeśli codzienne menu nie jest odpowiednio nasycone składnikami odżywczymi? W sukurs przychodzą suplementy diety bogate we wspomniany myo-inozytol. Jednym z produktów zawierających najwyższe stężenie tego składnika jest Inofolic.

   

  Kategoria: Aby zajść w ciążę, Płodność, Styl życia, Twoje zdrowie

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *