Moda dla przyszłych mam

  Gdy kobieta spodziewa się dziecka, myślenie o modzie niekiedy schodzi na drugi plan. Wraz z kolejnym miesiącem ważniejsza staje się wygoda, a przede wszystkim bezpieczeństwo dziecka. Tymczasem można być kobietą w ciąży i wyglądać dobrze. Jakie ubrania nosić będąc w ciąży?

  Ograniczeń związanych z garderobą kobiety spodziewającej się dziecka wbrew pozorom nie jest zbyt wiele. Po pierwsze niewskazane są ubrania zbyt ciasne, czyli takie, które mogą krępować ruchy lub utrudniać krążenie krwi. Po drugie w okresie ciąży lepiej również odłożyć buty na wysokim obcasie. Po trzecie – najważniejsze jest samopoczucie przyszłej mamy. Między bajki, bowiem można włożyć opowieści sugerujące, że kobiety ciężarne nie mogą nosić na przykład ubrań pranych chemicznie. Zawartość chemii, w czyszczonej za jej pomocą odzieży, jest znikoma. Co z ubraniami przylegającymi do ciała? Decydujący głos ma przyszła mama. Jeśli lepiej czuje się w ubraniach dopasowanych, możne je nosić, gdyż nie ma żadnych lekarskich przeciwwskazań. Dopasowane ubrania oczywiście nie są synonimem ubrań uciskających brzuch.

  Jak kompletować ubrania będąc w ciąży?

  W pierwszym trymestrze nie ma konieczności zmieniania ubrań. Zwłaszcza w przypadku pierwszej ciąży, kiedy to brzuch zaczyna wyraźnie się zaokrąglać dopiero po upływie kilkunastu tygodni. Warto jednak zaopatrzyć się w nowy biustonosz. Piersi po zajściu w ciążę zaczynają się dość szybko powiększać. Kupując warto wybrać dobrze dopasowany pod biustem, ramiączka nie powinny wpijać się w ramiona. Dlaczego? Biust nie jest wówczas należycie podtrzymywany i w efekcie może stracić swój kształt, nie wspominając o bólach kręgosłupa (możliwych przy dużym biuście).

  Kiedy kupienie nowych ubrań staje się koniecznością?

  W drugim trymestrze ciąży większość ubrań staje się zbyt mała. Konieczne staje się kupno spodni lub sukienek z elastycznym pasem podtrzymującym brzuch. Rozciągliwe materiały ze streczem staną się więcej niż wygodne.

  Jesienną lub zimową porą wytchnieniem mogą okazać się także uciskowe rajstopy polecane kobietom miewającym problemy z żylakami – poprawiają krążenie krwi w nogach i zmniejszają opuchliznę, która bywa dokuczliwa dla kobiet spodziewających się dziecka.

  Kłopotliwy, wraz z rosnącym brzuszkiem może stać się dobór obuwia. Stopy puchną, więc konieczny staje się zakup butów większych o rozmiar i zazwyczaj wsuwanych. Sznurowanie lub choćby rzepy mogą okazać się, niestety, zbyt niewygodne.

  Kategoria: Styl życia

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *