Jak szybko zajść w ciążę – 6 podstawowych zasad

  Dla każdej pary starającej się o poczęcie dziecka, to jedna z ważniejszych kwestii. Pytania o to, czy są sposoby na przyspieszenie poczęcia malucha, należą do tych najczęściej zadawanych w gabinetach lekarskich. Co wtedy zazwyczaj odpowiadają eksperci?

  Aby szybko zajść w ciążę, lepiej nie szukać dróg na skróty, ani nie nabierać się na żadne paramedyczne specyfiki. Najlepszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest postępowanie według sprawdzonych wytycznych lekarzy. Co to w praktyce oznacza?

  1. Dokładne zapoznanie się z miesięcznym kalendarzem dni płodnych oraz… testami owulacyjnymi. Jak bowiem wynika ze statystyk, najlepszym momentem dla poczęcia upragnionego dziecka jest czas przed owulacją, a wcale nie po niej. Czy to oznacza, że zapłodnienie będzie proste? Niestety, jest inaczej. Nie zawsze bowiem możliwe jest przewidzenie, kiedy będzie owulacja. Dlatego większości par zaleca się wykonywanie testów owulacyjnych. Są one dostępne, bez recepty, w większości aptek.
  2. Zrezygnowanie z prowadzenia zbyt bujnego życia erotycznego. Jak często powinno zatem dochodzić do zbliżeń? Większość lekarzy sugeruje, aby nie odbywać stosunków częściej niż co drugi dzień. Skąd takie wytyczne? Chodzi o to, aby sperma partner była zawsze najwyższej jakości, a zbyt częste wytryski mogą prowadzić do jej osłabienia. Dotyczy to zwłaszcza mężczyzn po trzydziestym roku życia oraz tych, którzy już wykonali odpowiednie badania i wiedzą, że jakość ich ejakulatu nie jest najlepsza.
  3. Wprowadźcie nowe, zdrowe menu oraz właściwą suplementację kwasem foliowym. A przede wszystkim pożegnajcie używki. Z badań wynika bowiem, że zmniejszają szanse na udane rodzicielstwo aż o 60 proc. Na stole pary starającej się o dziecko powinny być za to obecne możliwie najmniej przetworzone posiłki bogate w warzywa oraz dobrej jakości mięso. Więcej niż wskazane są też preparaty zawierające dobrze przyswajający się kwas foliowy (np. Inofolic).
  4. Przestań wierzyć, że poczęcia dziecka ułatwią określone pozycje seksualne. Ten mit jest wciąż na tyle popularny, że warto o nim wspomnieć po raz kolejny. Nie zostało naukowo potwierdzone, że trzymanie przez kobietę nóg w górze po ejakulacji ma jakikolwiek wpływ na poczęcie. Podobnie jak uprawianie seksu w pozycji misjonarskiej. Kochajcie się w takiej pozycji, w jakiej lubicie – to zresztą przy okazji uchroni was przed zniechęceniem do seksu zgodnego z kalendarzem owulacyjnym.
  5. Dbajcie o aktywność fizyczną. Nadwaga ma bowiem niszczący wpływ na funkcjonowanie układu hormonalnego. Im mniej niepożądanych kilogramów, tym lepiej. Badania przeprowadzone w USA, gdzie problem nadwagi jest znacznie bardziej powszechny niż w Polsce, przekonują, że już nadwaga powyżej 10 kg zmniejsza szanse na poczęcie dziecka aż o 24 proc. Warto jednak przy tym pamiętać o zdrowym rozsądku, zbyt intensywne treningi także nie są wskazane. Preferowane są niezbyt intensywne, ale za to regularne ćwiczenia o charakterze ogólnorozwojowym.
  6. Regularnie odwiedzajcie lekarza. Nie tylko w celu wykonania niezbędnych badań, ale także konsultacji. Jeżeli bowiem do zapłodnienia nie dojdzie w czasie sześciu-dziesięciu miesięcy, warto pomyśleć o skierowaniu na odpowiednie badania, które w klarowny sposób odpowiedzą na pytanie czy kłopot z płodnością leży po stronie kobiety, czy mężczyzny oraz będą wskazówką jaki typ leczenia należy wdrożyć.
  Kategoria: Aby zajść w ciążę, Płodność, Styl życia, Ty i partner

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *