Co utrudnia wchłanianie się kwasu foliowego?

  Na wchłanianie się kwasu foliowego ma wpływ wiele czynników i nie chodzi jedynie o dietę, ale również sposób jego przyjmowania. Starający się o poczęcie maluszka rodzice powinni zatem nie tylko zaopatrzyć się w wysokiej jakości suplement diety zawierający kwas foliowy, ale również przyjmować go zgodnie z zasadami określonymi przez ekspertów.

  Jednym z najczęściej polecanych suplementów diety jest Inofolic. Przede wszystkim ze względu na imponującą przyswajalność. Aby jednak nieopatrznie tej wartości nie zmniejszyć, należy znać podstawowe zasady właściwej suplementacji kwasem foliowym. O czym powinni wiedzieć przyszli rodzice?

  • Syntetyczny kwas foliowy przyswaja się lepiej niż naturalny – dlatego właśnie najzdrowsza nawet dieta, zawierająca wiele naturalnych źródeł kwasu foliowego, nie jest wystarczająca. Inofolic jest znacznie bardziej odporny na działanie niszczących czynników zewnętrznych (np. wysokiej temperatury), powinno się jednak przyjmować go we właściwy sposób.
  • Inofolic najlepiej przyjmować popijając wodą – ewentualnie sokiem z cytrusów. Dlaczego? To właśnie witamina C ułatwia przyswajanie kwasu foliowego przez organizm. Dla zintensyfikowania pozytywnego działania, warto też zadbać o to, aby witaminy tej nie brakowało w codziennym menu.
  • Konieczne jest monitorowanie poziomu witaminy B12 – od niej także zależy stopień przyswojenia kwasu foliowego. Komu grozi niedobór? Głównie wegetarianom oraz miłośnikom mocnych herbat.
  • Przyswajanie kwasu foliowego obecnego w Inofolicu ograniczają napoje z kofeiną – to informacja szczególnie ważna, bo spory procent par starających się o poczęcie zwleka z decyzją odstawienia kawy do chwili zajścia w ciążę. To błąd, który może skutkować wydłużeniem czasu starania się o dziecku.
  • Na przyswajanie kwasu foliowego ogromny wpływ ma też stan jelit – dlatego wskazane jest ograniczenie spożywania cukru, węglowodanów prostych oraz wysoko przetworzonych produktów, które przy dłuższym horyzoncie czasowym mogą doprowadzić do nadmiernego obciążenia jelit przez zaleganie w nich niestrawionych resztek.
  Kategoria: Aby zajść w ciążę, Dieta w ciąży, Płodność, Styl życia, Twoje zdrowie, Ty i partner

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *