Co powinna pić przyszła mama w dniu porodu?

  * Przyszłym mamom w dniu porodu szczególnie poleca się niegazowaną, najlepiej przegotowaną wodę posłodzoną łyżką miodu. Oczywiście spożywaną w temperaturze pokojowej. Tak przyrządzony napój należy pić spokojnie, małymi łyczkami. To zawsze minimalizuje ryzyko wystąpienia mdłości i uspokaja. Dodatkowo obecny w miodzie cukier szybko dostaje się do krwiobiegu i dodaje siły i energii przyszłej mamie.

  * Doświadczone położne zalecają też przyszłym mamom picie lekko posłodzonych miodem ziołowych herbatek.

  * Bardziej zaskakujące może być zaś to, że najlepszym rozwiązaniem jest spożywanie napoi izotonicznych, które nie tylko nawadniają ciało lepiej niż woda, ale też zawierają potrzebne witaminy. Nie jest koniecznością kupowanie gotowych napoi izotonicznych, wśród których nie brakuje takich zawierających szkodliwe składniki konserwujące. Internet zawiera, bowiem przepisy na napoje izotoniczne, które można przygotować samodzielnie, wykorzystując jedynie naturalne składniki.

  Niestety, w wielu polskich salach porodowych wciąż zdarza się, że rodzącym kobietom podaje się wyłącznie wodę oraz sok jabłkowy. Dlatego warto o niezbędnych napojach pomyśleć przed dniem porodu i zatroszczyć się o nie, we własnym zakresie podczas przygotowywania się do pobytu w szpitalu.

   

  Kategoria: Dieta w ciąży, Styl życia, Twoje zdrowie

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *